امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 1317
تاریخ انتشار : 25 تیر 1399 - 12:46 |

نقاهتگاه های سپا‌ه در چهارمحال و بختیاری آماده خدمات‌رسانی

نقاهتگاه های سپا‌ه در چهارمحال و بختیاری آماده خدمات‌رسانی

نقاهتگاه های سپا‌ه در چهارمحال و بختیاری ، معاون بهداشت و درمان سپاه ‌چهارمحال و بختیاری گفت: درصورت تشخیص دانشگاه علوم پزشکی یک نقاهتگاه‌ مرکزی با ظرفیت ۱۰۰ تخت درشهرکرد و ابزارآلات گردان جنگ‌نوین آماده مقابله با شیوع کرونا هستند.

نقاهتگاه های سپا‌ه در چهارمحال و بختیاری ،تورج اسماعیلی در گفت‌وگو اظهار داشت: از اسفندماه با شیوع کرونا، سپاه استان برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی با انعقاد یک تفاهم‌نامه، ۴ نقاهتگاه را با ظرفیت ۲۰۰ تخت در شهرکرد‌، بروجن، لردگان و فارسان‌ تا پایان‌ اردیبهشت راه‌اندازی کرد که در نهایت با ملایم‌شدن شیب تعداد مبتلایان تنها یک نقاهتگاه مرکزی برپا باقی ماند و بقیه جمع‌آوری شدند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون در صورت اعلام‌ نیاز دانشگاه علوم‌پزشکی، نقاهتگاه مرکزی شهرکرد با ۷۰ تخت که قابلیت افزایش به ۱۰۰ تخت را دارد و سایر نقاهتگاه‌ها در همه شهرستان‌های استان به کمک سپاه راه‌اندازی خواهند شد.

معاون بهداشت و درمان سپاه قمربنی هاشم (ع) افزود: این‌نقاهتگاه‌ها برای نگهداری از بیماران مبتلا به کرونا در دوره نقاهت برنامه‌ریزی شده است و کادر مجرب و امکانات موردنیاز برای خدمات‌رسانی مهیا است.

اسماعیلی خاطرنشان‌کرد: در حال حاضر ۴۰ نیرو شامل پزشک، پیراپزشک، پرستار و نیروهای امدادگر از بسیج جامعه پزشکی، نیروهای مسلح و مراکز درمانی سپاه شیفت‌بندی و درصورت لزوم آماده خدمات‌رسانی هستند که قابلیت افزایش تعداد پرسنل نیز وجود دارد.

وی با اشاره به فعالیت گردان جنگ‌نوین سپاه قمر‌بنی هاشم (ع) استان و نیروهای جهادی در ابتدای شیوع کرونا برای ضدعفونی معابر و شهرها گفت: با توجه به تبعات زیست محیطی مواد ضدعفونی کننده، ادامه فعالیت این‌گردان به صورت نقطه زنی در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و مکان های پرتجمع خواهد بود.

معاون بهداشت و درمان سپاه قمربنی هاشم  (ع) با تاکید بر آماده باش بسیج و سپاه همراه با سایر ارگان‌ها برای خدمات‌رسانی در خط مقدم مقابله با شیوع کرونا تصریح کرد: درحال حاضر ۵ خودرو از گردان جنگ‌نوین آماده خدمات‌رسانی برای پاکسازی‌ مناطق مختلف با هدف جلوگیری از شیوع کرونا هستند.

اسماعیلی افزود: هم‌اکنون در ۴ مرکز درمانی سپاه استان خدمات درمانی ارائه می‌شود و نیروها برای مقابله و ریشه‌کنی ویروس کرونا بسیج هستند.

به گفته‌ی وی تمامی پروتکل‌های بهداشتی در پادگان‌ها، بسیج و مراکز سپاه چهارمحال و بختیاری برای نیروها، سربازان و بسیجیان رعایت و کنترل می‌شود.

نقاهتگاه های سپا‌ه در چهارمحال و بختیاری

| منبع خبر : خبرگزاری تسنیم
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!