امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 1174
تاریخ انتشار : 08 تیر 1399 - 20:01 |

هفته بازخوانی و افشای حقوق بشرآمریکایی

هفته بازخوانی و افشای حقوق بشرآمریکایی

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به سالروز واقعه هفتم تیرماه و شهادت شهید بهشتی و یارانش گفت: جنایات گروه نفاق و منافقین هیچ‌گاه از حافظه تاریخ حذف نخواهد شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام شنبه شب در ویژه برنامه “آمریکا مظهر کشتار، نژادپرستی ،استثمار جهانی و منفورترین دولت ناقص حقوق بشر” در مسجد جامعه شهرکرد، به مناسبت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشرآمریکایی و گرامیداشت سالروز شهادت بهشتی و رحمان استکی، با اشاره به فاجعه تیرماه و ترور شخصیت‌های بزرگ در طول تاریخ انقلاب توسط استکبار افزود: همه این اتفاقات به دست گروه نفاق و با حمایت مستقیم آمریکا انجام شد و این جنایت‌ها هیچگاه از ذهن تاریخ پاک نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تداوم راه انقلاب و شهدای انقلاب نیازمند صبر و شکیبایی و پیروی از خط رهبری است، گفت: منافقین و استکبار تمامی حوادث پیچیده و تاریک و آسیب‌‎هایی که بر این کشور نازل کردند، چیزی جز فقدان و رسوایی و نابودی محض استکبار جهانی نبوده است.

نکونام، بر ادامه راه شهدا به خصوص شهیدان استکی و بهشتی  تاکید کرد و افزود: تداوم راه شهدا با یک عزم راسخ و مستحکم در جامعه امروز، ضروری است.

امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: در جامعه کنونی باید با عزمی جدی موانع را شناسایی و راهکارهای لازم را ترسیم کرد تا بتوان سعادت به دست آمده در نظام اسلامی را تداوم داد و با ادامه دادن راه شهدا، از تمدن اسلامی که در کشور شکل گرفته است حراست کنیم.

وی با تاکید بر اینکه شهید بهشتی به عنوان بنیان‌گذار دستگاه قضا و یک چهره متفکر و اندیشمند در عرصه انقلاب بود، گفت: دشمن با شناخت کافی که از این شهید بزرگوار و یارانش داشت، برای ضربه زدن به انقلاب تازه پا گرفته، اقدام به ترور آنها کرد.

به گفته وی، شهیدان استکی و بهشتی در جامعه ما ناشناخته هستند و باید راه و روش، تفکر و اندیشه این شهدای بزرگوار در جامعه نهاینه شود.

وی گفت: در جامعه امروز برخی افراد درگیر محاسبات غلط شدند اما با توجه به بصیرت مردم،این افراد در نقشه خود موفق نخواهند بود.

نکونام، با تاکید بر اینکه ولایت فقیه ،محور و مغز متحرک نظام اسلامی است، افزود: ولایت فقیه جهت‌دهنده اصلی انقلاب است که باید به خوبی معرفی شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد افزود: امروز با محاسبات غلط احزاب، گروهها و جناح‌هایی را تشکیل دادند و می‌خواهند و این تشکلها را فراتر از جایگاه ولایت فقیه در جامعه القا کنند و نقش آنها را پررنگتر نشان دهند و به جایگاه ولایت فقیه آسیب بزنند، اما در این مسیر موفق نخواهند بود.

به گفته وی،شهید بهشتی بزرگمردی متفکر و به معنای راستین و واقعی کلمه مدیر، مدبر، حکیم، عالم،عارف و متعبد بود و نقش‌های بلندی در انقلاب آفرید.

وی با اشاره به هفته قوه قضاییه، از اقدامات رییس این قوه  تشکر کرد و گفت: به لطف الهی با آمدن آقای رئیسی در قوه قضاییه امیدها در بین مردم زنده شده است که باید این رویه خوب ادامه داشته باشد تا بتوان در جهت اصلاح امور پیش رفت.

وی با بیان اقدامات شایسته که در دستگاه قضا در حال شکل‌گیری است، افزود: تا رسیدن به جایگاه‌های همتراز انقلاب اسلامی فاصله وجود دارد  و قوه قضاییه باید نگاه سلامت محور و خدمت محور را مهمترین اولویت خود بداند .

نکونام افزود: در طول چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن به شکل‌های مختلف از جمله کودتای نظامی تا جنگ نرم ، تحریم افراد تا تحریم کل کشور ، مصادره دارایی‌ها تا غارت کل دارای‌هایی کشور ، از گزینه‌های روی میز تا قطعنامه‌های شورای امنیت و تهدیدهای علیه نظام به دنبال ضربه زدن به نظام اسلام بود ،اما نظام اسلامی به پشتوانه مردم در مقابل این مشکلات و جنگ‌ها ایستادگی کرده است، تا دشمنان نظام را دفع کند.

در انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرماه ۱۳۶۰، علاوه بر آیت الله بهشتی رییس دیوان عالی کشور، تعداد از وزرای کابینه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله شهید “رحمان استکی” نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی نیز به شهادت رسیدند.

شهید رحمان استکی سوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۲۹ در یک خانواده مذهبی در شهرکرد به دنیا آمد و خانواده شهید رحمان استکی ۲ شهید دیگر نیز به نظام و انقلاب تقدیم کرده است، شهید”ˈحمید استکی ” که در ۱۶ اسفندماه سال ۱۳۶۲در عملیات خیبر به شهادت رسید و شهید”ˈمجتبی استکی” که در یکم دی ماه ۱۳۶۰در چهارراه خواجه ربیع در مشهد مقدس مورد سوء قصد عوامل سازمان منافقین قرار گرفت و براثر اصابت ترکش نارنجک به شهادت رسید.

هفته بازخوانی و افشای حقوق بشرآمریکایی

| منبع خبر : خبرگزاری ایرنا
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!