امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1376
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1399 - 13:44 | 935 بازدید

بهره برداری از ۲۶۲ طرح در هفته دولت در چهارمحال و بختیای

هفته دولت در چهارمحال و بختیای ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: در هفته دولت امسال ۲۶۲ طرح با اعتباری بالغ بر ۲۰۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که این طرح‌ها زمینه اشتغال مستقیم ۴۴۸ نفر را فراهم می‌کند. مجید نظری افزود: در هفته دولت امسال ۸۶ طرح عمرانی در چهارمحال و بختیاری کلنگ‌زنی […]

بهره برداری از ۲۶۲ طرح در هفته دولت در چهارمحال و بختیای

هفته دولت در چهارمحال و بختیای ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: در هفته دولت امسال ۲۶۲ طرح با اعتباری بالغ بر ۲۰۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که این طرح‌ها زمینه اشتغال مستقیم ۴۴۸ نفر را فراهم می‌کند. مجید نظری افزود: در هفته دولت امسال ۸۶ طرح عمرانی در چهارمحال و بختیاری کلنگ‌زنی می‌شود که اعتبار مورد موردنیاز برای تکمیل این طرح‌ها حدود ۳۵۵ میلیارد  تومان است.

در تاریخ هر ملت، فراز و نشیب‌های تلخ و شیرینی وجود دارد که تعیین‌کننده سرنوشت و سازنده فرهنگ آن ملت است. نظام جمهوری اسلامی در ایران به رهبری بزرگ مردی که جهان مانند او را کمتر به خود دیده است و همچنین جان‌فشانی فرزندان فداکار این مرز و بوم، حرکت خود را آغاز کرد. در این میان، شهادت دو شخصیت فداکار اسلام، رجایی و باهنر که به آتش کین منافقان سوختند، فصلی از شهادت را به نام «هفته دولت» در تاریخ انقلاب گشوده است.

علت نام‌گذاری چنین هفته‌ای این است که دولت شهید رجایی، نخستین دولت و مکتبی بود که پس از حاکمیت لیبرال‌ها بر کشور، عهده‌دار امور شد. این دولت در آن دوره بحرانی، بیش‌ترین حد تلاش و کوشش را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب از خود نشان داد، تا آنجا که جان خویش را سر آن نهاد.

مقام معظم رهبری درباره ویژگی‌های اخلاقی شهیدان رجایی و باهنر می‌فرماید: «شهید باهنر، مرد بی تظاهری بود که هیچ کس از ظاهر آرام او نمی‌فهمید در باطن و ذهن و اندیشه موّاج او چه می‌گذرد. وی یکی از متفکرین و تئوریسین‌ها و ایدئولوگ‌های انقلاب بود. نوشته‌های زیادی داشت و کتاب‌های زیادی را تنظیم کرده بود….ارتباطات نزدیکی با شهید مطهری و شهید بهشتی داشت و هر دوی اینها، برای عظمت فکری و قدرت تفکر عملی او ارزش زیادی قائل بودند… نقش شهید رجایی و باهنر در افشا کردن ماهیت لیبرالی و منافقانه بنی صدر، بسیار برجسته بود. شهید رجایی با صبر خود و متانت و حوصله عظیم و با قبول دردها و رنج‌های قلبی و غیرقابل افشایی که داشت، توانست، بنی صدر خائن را افشا و رسوا کند و به زمین بکوبد.

هفته دولت در چهارمحال و بختیای

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!