امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 435
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1398 - 15:01 | 642 بازدید

برای پیگیری مشکلات عازم دهستان موگویی هستیم

برای پیگیری مشکلات عازم دهستان موگویی هستیم امام جمعه شهرکرد گفت: مردم حدود ۱۵ روستا در دهستان موگویی در محاصره برف هستند؛ برای پیگیری مشکلات مردم این منطقه و رساندن صدای آن‌ها به گوش مسؤولان عازم این منطقه هستیم. به گزارش پایگاه خبری نگین چهارمحال ، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهرکرد […]

برای پیگیری مشکلات عازم دهستان موگویی هستیم

امام جمعه شهرکرد گفت: مردم حدود ۱۵ روستا در دهستان موگویی در محاصره برف هستند؛ برای پیگیری مشکلات مردم این منطقه و رساندن صدای آن‌ها به گوش مسؤولان عازم این منطقه هستیم. به گزارش پایگاه خبری نگین چهارمحال ، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهرکرد با اشاره به آزمون‌های الهی در امتحان از بندگان، گفت: فتنه به معنای سختی‌ها و گرفتاری‌های روزگار است و سیلاب‌هایی که امروز شاهد آن هستیم مصداق همین مسأله است و خداوند انسان‌ها را در معرض این آزمون‌ها قرار می‌دهد تا ببیند ایمان آن‌ها تا چه اندازه قوی و مستحکم است.

امام جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه هیچ کار خداوند بدون حکمت نیست، خاطرنشان کرد: باید به خداوند ایمان داشته باشیم و اجازه ندهیم هیچ چیزی ایمان ما را سست و در ما شک و تردید ایجاد کند. وی ادامه داد: بارش باران برکات بسیاری دارد، به فضل پروردگار این خسارت‌ها جبران می‌شود و از این پس شاهد آبادانی همه‌جانبه کشور و رونق کشاورزی در سال‌های ترسالی هستیم، به زودی سختی‌ها رخت بر می‌بندد.

نکونام در ادامه با تشکر از مسؤولانی که در مدیریت بحران در صحنه بودند، اظهار کرد: مردم و مسؤولان انصافا در صحنه بودند و جلوی بسیاری از خسارت‌های سیلاب را در چهارمحال و بختیاری گرفتند و باید تلاش کنند ضعف‌ها در بحران‌های بعدی جبران شود. خطیب نمازجمعه شهرکرد اضافه کرد: مردم گلایه‌مندی‌هایی را دارند که باید این موضوع مورد توجه مسؤولان قرار بگیرد؛ همچنین می‌توان با مدیریت سیلاب را هدایت و با برنامه‌ریزی درازمدت اقداماتی را برای جلوگیری از به وجود آمدن خطرات سیلاب طراحی و اجرایی کرد.

وی با اشاره به وضعیت دهستان موگویی در چهارمحال و بختیاری، توضیح داد: این منطقه در محاصره برف است؛ در چند سال گذشته در نامه‌ای به رئیس‌جمهور مشکلات این منطقه بازگو شد که اعتبار کمی برای این منطقه اختصاص یافت تا راه ارتباطی این روستاها در بارندگی بسته نشود، اما علیرغم پیگیری‌ها جاده ارتباطی دهستان موگویی بسته شده و مردم مشکلات بسیاری دارند.

نکونام افزود: مردم حدود ۱۵ روستا در دهستان موگویی در محاصره برف هستند و فردا برای پیگیری مشکلات مردم این منطقه و رساندن صدای آن‌ها به گوش مسؤولان عازم این منطقه هستیم و امیدواریم اقداماتی صورت بگیرد تا دیگر شاهد بسته شدن راه ارتباطی این روستاها نباشیم.

امام جمعه شهرکرد با بیان مشکلات منطقه دیناران شهرستان اردل، خاطرنشان کرد: جاده دهدلی برای دسترسی مردم احداث شد، اما مجددا این جاده بر اثر برف بسته شد و حدود ۶ روستا در محاصره برف قرار دارند و امیدواریم با همت مسؤولان مشکلات یکی پس از دیگری رخت ببندد. وی در پایان با اشاره به فرارسیدن ماه پر خیر و برکت شعبان، گفت: میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار، میلاد قمربنی‌هاشم (ع) و روز جانباز و میلاد امام سجاد (ع) در این ماه واقع شده است، امام حسین (ع) فرمودند ثروتمندترین انسان‌ها بر روی زمین محبین اهل بیت هستند.

نویسنده : مدیر سایت | منبع خبر : خبرگزاری فارس
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!