امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Thursday, 8 June , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 20 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1876
تاریخ انتشار : 31 تیر 1400 - 12:36 | 475 بازدید

کارشناسان پروژه بهشت‌آباد چهارمحال و بختیاری را خسارت‌بار می‌دانند

پروژه بهشت‌آباد چهارمحال و بختیاری ،نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: همه کارشناسان بهشت آباد را یک پروژه خسارت‌بار می‌دانند. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام صبح امروز در خطبه عید قربان، گفت: مسئولان و متولیان آب در کشور باید با هوشیاری و با منطق و با توجه به همه ضرورت‌ها آب‌رسانی به مناطق را […]

کارشناسان پروژه بهشت‌آباد چهارمحال و بختیاری را خسارت‌بار می‌دانند

پروژه بهشت‌آباد چهارمحال و بختیاری ،نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: همه کارشناسان بهشت آباد را یک پروژه خسارت‌بار می‌دانند. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام صبح امروز در خطبه عید قربان، گفت: مسئولان و متولیان آب در کشور باید با هوشیاری و با منطق و با توجه به همه ضرورت‌ها آب‌رسانی به مناطق را دنبال کنند. 

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری افزود: البته خشکسالی را همه درک می‌کنند و بر اساس آب موجود و البته برنامه‌ریزی برای انتقال آب از دریاها در درازمدت باید مشکل مردم را رفع کنند نه این‌که با تصمیم‌های تحریک‌کننده، غیرقانونی و غیرکارشناسی هرچند وقت یک بار مردم و استان‌ها را به موضع‌گیری بیندازند.

چرا باعث نگرانی دو استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری می‌شوید

وی با بیان اینکه مردم ما این همه گرفتاری و چالش از ناحیه دشمنان دارند و در این شرایط مسئولان داخلی نباید مشکل‌آفرین باشند، ادامه داد: همه کارشناسان قائل به خسارت‌بار بودن تونل بهشت آباد هستند؛ با اصل انتقال مخالفتی ندارند اما دنبال  راهکارهای دیگری هستند و انتقال ثقلی و امثال آن را پیشنهاد می‌‌دهند، چرا این موضوع روشن و شفاف را به یک موضوع پیچیده و بازیگرانه تبدیل می‌کنند و موجب نگرانی مردم دو استان چهارمحال و بختیاری و خوزستان می‌شوید.

امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه آقایان ملاحظه می‌کنند که این دو استان وضعیت آبی پر مسئله دارند، اظهار کرد: البته خوزستان الآن به یک معضل کشوری تبدیل‌شده و در چهارمحال و بختیاری نیز هرچند مردم به جهت ملاحظه نظام کمتر ظهور و بروز دارند اما واقعاً مشکل جدی آب دارند و با مشکل مواجه هستند و البته خیلی جدی و سنگین از اینجانب و از علما مطالبه دارند.

طرح بن-بروجن زودتر به نتیجه برسد

وی افزود: در بازدیدهای اخیر چند روستا مشاهده شد که در حال خشک شدن کامل هستند و مناطقی آب شرب آن‌ها مانند خوزستان با تانکر و با سختی تأمین می‌شود، طرح بن بروجن تا حدودی امید ایجاد کرد و حداقل نیمی از مشکلات استان را کاهش می‌دهد که لازم است سرعت یابد و هر چه زودتر به نتیجه برسد.

امام جمعه شهرکرد، گفت: مشکلات آبی استان اصفهان باید درست و منطقی دیده شود، راه‌حل منطقی برای همه این‌ مشکلات وجود دارد که مهمترین آن این است که مسئولان امر با همه‌جانبه‌نگری نه‌ بخشی‌نگرانه در پی رفع مشکل باشند.

گلاب زاینده‌رود را هم خشک می‌کند

وی ادامه داد: برخی تصمیم‌ها مثل تونل گلاب چه‌بسا به خشک شدن زاینده‌رود بینجامد و خسارت گسترده برای همگان در پی داشته باشد آقایان مراقب باشند و احساسی تصمیم نگیرند.

با ادعاهای یک طرفه و محکوم کردن کار به جایی نمی‌رسد 

نماینده ولی فقیه در استان خطاب به علمای استان همجوار بیان کرد: فضای گفت‌وگو باز شود و طی جلساتی صمیمی علما و نخبگان هر سه استان در کنار هم گفت‌وگوی مستدل و راهگشا داشته باشند، با طرح ادعاهای یک‌طرفه و محکوم کردن دیگران کارها و پیگیری‌ها به نتیجه مثبت نخواهد رسید بلکه نگرانی مردم افزایش خواهد یافت و مشکلات و چالش‌های نظام هم بیشتر خواهد شد.

پروژه بهشت‌آباد چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!