امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 1950
تاریخ انتشار : 30 مرداد 1400 - 13:31 | 563 بازدید

صبر و استقامت مهم‌ترین پیام مکتب عاشورا

پیام مکتب عاشورا ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در پیام جمعه این هفته گفت: حق محوری، قیام برای خدا، فدا کردن جان، گذشتن از همه چیز بخاطر خدا و صبر و استقامت مهمترین درسی است که باید از امام حسین (ع) آموخت. حجت الاسلام والمسلمین نکونام افزود: عاشورا فقط بیان […]

صبر و استقامت مهم‌ترین پیام مکتب عاشورا

پیام مکتب عاشورا ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در پیام جمعه این هفته گفت: حق محوری، قیام برای خدا، فدا کردن جان، گذشتن از همه چیز بخاطر خدا و صبر و استقامت مهمترین درسی است که باید از امام حسین (ع) آموخت.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام افزود: عاشورا فقط بیان واقعه و اشک ریختن نیست، بلکه وظایف مختلفی برای بقاء و ماندگاری این نهضت برعهده داریم، از جمله برگزاری مجالس و عزاداری‌های عالمانه، بیان واقعیت بدور از هر نوع تحریف و پوچی محتواست و باید تلاش کنیم تا با شناخت و معرفت بیشتری در راه اباعبدالله حسین قدم برداریم.

وی گفت: در آن زمان معاویه و دیگر دشمنان هزینه می‌کردند تا مردم در مقابل حق بایستند و ناحق را حق جلوه می‌دادند و امروز هم رسانه‌های استکباری تلاش می‌کنند تا اصل نظام و ولایت فقیه را مجموعه‌ای تندرو معرفی کنند که مانع رشد جامعه است و خود را منجی عالم می‌دانند که هوشیاری مردم تا به امروز این ترفند‌ها را نقش برآب کرده است، اما هستند تعدادی هم که فریب خورده اند.

امام جمعه شهرکرد به شیوع موج پنجم کرونا و لزوم رعایت شیوه‌های نامه بهداشتی اشاره و خاطرنشان کرد: با آغاز موج پنجم، اجرای طرح شهید سلیمانی هم آغاز شده است، طرحی که بدون تردید با همراهی و همکاری مردم به سرانجام می‌رسد.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با گرامیداشت روز جهانی مسجد، روز صنعت دفاع و آغاز کار دولت سیزدهم، گفت: کار فرهنگی در مساجد را جدی بگیریم، چرا که مساجد پایگاه همگانی و سازندگی در جامعه است.

پیام مکتب عاشورا

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!