امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 2119
تاریخ انتشار : 03 آذر 1400 - 14:48 | 456 بازدید

امام جمعه شهرکرد : پیشبرد انقلاب با همراهی بسیج اتفاق افتاده است

پیشبرد انقلاب با همراهی بسیج ،امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه امام (ره) برای ما عرصه‌هایی به وجود آوردند که یکی از این عرصه‌ها بسیج بود، گفت: در راه انقلاب مشکلاتی به وجود آمد، اما انقلاب راه خود را پیش برده که با در صحنه بودن بسیج همراه بوده است. حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام ظهر […]

امام جمعه شهرکرد : پیشبرد انقلاب با همراهی بسیج اتفاق افتاده است

پیشبرد انقلاب با همراهی بسیج ،امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه امام (ره) برای ما عرصه‌هایی به وجود آوردند که یکی از این عرصه‌ها بسیج بود، گفت: در راه انقلاب مشکلاتی به وجود آمد، اما انقلاب راه خود را پیش برده که با در صحنه بودن بسیج همراه بوده است.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام ظهر امروز در دیدار با اساتید، نخبگان و طلاب بسیجی استان، اظهار داشت: هفته بسیج فرصت بسیار مغتنمی است که باید آن را که  دارایی و ثروتی عظیم و یادگار امام خمینی(ره) است را تقویت و این ثروت را در جامعه کاربردی کنیم و آن را ترویج دهیم چراکه نیروی بسیجی پای کار برای انقلاب اسلامی است.

وی افزود: افتخار ما طلاب، روحانیون و معممین این است که بنیانگذار انقلاب اسلامی که امام خمینی(ره) است از روحانیون و طلاب بودند که چنین انقلابی با آثار جهانی ایجاد کردند، البته به همان میزان که برای ما افتخار است به همان میزان نیز بار مسئولیت ما را نیز سنگین کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد:امروز وظیفه ما در عرصه‌های مختلف وظیفه سنگینی است و اصل این انقلاب را که امام بنیانگذاری کردند با رویکرد صیانت، حفاظت، سلامت‌بخشی و پیشبرد و حرکت پرشتاب بود که در این مسیر موانعی هست که کار روحانیون را دشوار می‌کند اما بار مسئولیت آنان را از دوش‌شان برنمی‌دارند.

نکونام بیان داشت: برای اینکه انقلاب را خوب در دل‌ها و جان‌ها پرورش دهیم کارمان سخت است چراکه عملکرد برخی روحانیون و طلاب نامناسب بوده و این واقعیت غیرقابل انکار است اما از ما سلب مسئولیت نمی‌کند، ما بخواهیم یا نه رسالت داریم و چون امام راحل، انقلاب را از منشا اسلام برگرفتند و امروز در این کشور جاری است، ما روحانیون وظیفه داریم نقش تربیتی خود را به درستی ایفا کنیم.

وی با بیان اینکه  انقلاب اسلامی یک حقیقت است که از اسلام و قرآن نشأت گرفته است، تصریح کرد: باید دغدغه بسیار زیادی برای ترویج و تقویت راه انقلاب داشته باشیم و نباید اجازه دهیم سستی و رخوتی در این مسیر به وجود آید.

نکونام با اشاره به اینکه  امام خمینی(ره) برای ما عرصه‌هایی به وجود آوردند که یکی از این عرصه‌ها بسیج بود، ادامه داد: امام خمینی(ره) اعتقاد داشتند حقیقت و رویه انقلاب را باید ترسیم کرد، باور امام این بود که اگر بسیج در صحنه و پای کار باشد، انقلاب مصونیت دارد و این همه بی‌مهری، بد عمل کردن و ناسپاسی‌های داخلی و سنگ‌اندازی‌ها از بیرون نمی‌تواند به انقلاب آسیب وارد کند، مشکل ایجاد شده است اما انقلاب راه خود را پیش برده که با در صحنه بودن بسیج همراه بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه بسیج از دل مردم برمی‌خیزد، گفت: ما هر قدر بسیج و پایگاه‌ها و حلقه‌های صالحین را تقویت کنیم نقشی که باید ایفا شود بهتر ایفا می‌شود و باری که باید برداشته شود بهتر برداشته می‌شود، لذا حلقه‌های صالحین باید ترویج گسترده داده شوند.

وی اضافه کرد: حلقه‌های صالحین شبکه مهم تربیتی است که در اختیار طلبه‌ها و روحانیون قرار دارد که بسیج بستر آن را فراهم کرده است و جوانان را در مساجد گردهم جمع کرده و می‌توان برای آنان انواع مسائل دینی، بصیرتی و ایمانی را بیان کرد.

پیشبرد انقلاب با همراهی بسیج

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!