امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Monday, 25 September , 2023
شناسه خبر : 1380
تاریخ انتشار : 31 شهریور 1399 - 22:29 |

تجلیل از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری

تجلیل از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری

پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری ،همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس، آیین تجلیل از جمعی از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس همزمان باسراسرکشوروبه صورت ویدئوکنفرانس با سخنرانی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، در دانشگاه شهرکرد برگزار شد. 

در این آیین از هفت ایثارگر موفق در حوزه کارآفرینی و علم و همچنین هفت فرزند شهید موفق در استان چهارمحال و بختیاری تجلیل به عمل آمد. نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در این آیین گفت: هفته دفاع مقدس یک حماسه ارزشمند و ماندگار است که باید دستاورد‌های این حماسه سرنوشت را برای آیندگان نیز حفظ و به آن‌ها منتقل کنیم.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی، خسارت‌هایی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی وارد شد که پس از آن با همراهی مردم و مسوولان این خسارت‌ها به فرصت تبدیل شد. استاندارنیز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: این هفته نشان‌دهنده حرکت عاشورایی رزمندگان و ایثارگران در سال‌های دفاع مقدس است.

اقبال عباسی افزود: بزرگداشت هفته دفاع مقدس، بزرگداشت رشادت زنان و مردان در برابر تهدید‌های دشمنان است که با ایثار، ولایت‌پذیری و همدلی در برابر متجاوزان و مستکبران ایستادگی کردند و با این ایستادگی قدرت نظام اسلام را به جهانیان نشان دادند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و دبیر ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در استان نیز در این آیین با اشاره به اینکه مردم استان در طول هشت سال دفاع مقدس و تاکنون ۲هزار و ۴۴۰شهید تقدیم نظام کردند گفت: به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارج نهادن به ایثارگری و رشادت این قشر، شورای پیشکسوتان استان فعال شده است.

سرهنگ منوچهر ذوالفقاری افزود: به منظور ارج نهادن به مقام ایثارگران و جانبازان سال گذشته از ۶۷۰جانباز و ایثارگر دیدار انجام شد. وی به تشکیل شبکه خیران و واقفان دفاع مقدس در استان اشاره کرد و گفت: ۶۳همایش و گردهمایی در راستای برنامه‌های دفاع مقدس امسال در استان برگزار شده است.

ذوالفقاری از اجرای تئاتر خیابانی، جشنواره هنری و انجام مصاحبه رسانه‌ای در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان خبر داد و گفت: ۲۰عنوان کتاب در حوزه زنان و کودکان و کتاب صورتی در حوزه زنان تهیه و جشنواره اسوه صبر و مقاومت نیز برگزار شد.

پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس چهارمحال و بختیاری

به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!