امام علی (ع) می فرماید
مِنْ کُنُوزِ الْجَنَّهِ الْبِرُّ وَ إِخْفاءُ الْعَمَلِ وَ الصَّبْرُ عَلَی الرَّزایا وَ کِتْمانُ الْمَصائِبِ. از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.
Sunday, 28 May , 2023
افزونه جلالی را نصب کنید. - 9 ذو القعدة 1444
شناسه خبر : 940
تاریخ انتشار : 23 خرداد 1399 - 13:45 | 637 بازدید

پیگرد قانونی برای متخلفین بهداشت عمومی در چهارمحال و بختیاری

دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: افرادی که با بی‌توجهی و رعایت نکردن مسائل بهداشتی منجر به شیوع ویروس کرونا در استان شوند و سلامت جامعه را تهدید کنند، مشمول جرم تهدید علیه بهداشت عمومی شده و با برخورد قضایی روبرو می‌شوند

پیگرد قانونی برای متخلفین بهداشت عمومی در چهارمحال و بختیاری

عبدالرضا علی‌محمدی روز پنجشنبه در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: اگر چه اولویت اصلی در بحث مهار و مقابله با شیوع ویروس کرونا، مسائل پیشگیرانه است و باید در این خصوص بیش از پیش اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی شود، اما چنانچه برخی افراد با بی‌توجهی و غفلت، منجر به تهدید علیه بهداشت عمومی شوند، مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: در همین راستا باید تا می‌توان با آگاه‌سازی مردم در خصوص شیوع ویروس کرونا در اجتماعات، از برگزاری مراسم‌های جشن عروسی و ختم جلوگیری شود و در مرحله بعدی چنانچه مراسم‌های برگزار شد،فرمانداران و دهیاران در این خصوص نظارت‌های لازم را در دستورکار خود قرار دهند، تا چناچه به توصیه‌های بهداشتی عمل نشود، یا خودشان به افراد متخلف تذکر دهند یا آنها را به مراجع قانونی معرفی کند.

علی‌محمدی، همچنین بر ضرورت نظارت بر سالن‌ها و تالارهای عروسی در استان تاکید کرد و گفت: با وجود بازگشایی بازار و اصناف، آسیبی در این حوزه متوجه مردم نشد بلکه آنچه در این روزها به شدت باعث تشدید شیوع ویروس کرونا می‌شود ،برگزاری اجتماعات و مراسم‌های فامیلی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: استان پتانسیل این را دارد که آمار شیوع ویروس کرونا را کاهش دهد، از همین رو باید همراهی مردم و مسئولان تقویت شود.

علی‌محمدی ،با انتقاد از نحوه مدیریت ورود مسافران به استان در تعطیلات روزهای گذشته، افزود: در این حوزه موفق عمل نشد اما ضروری است تا در تعطیلات پیش رو با برنامه‌ریزی بهتر، ورود مسافران از استانهای همجوار را به نحو مطلوبی مدیریت کرد.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

پیگرد قانونی برای متخلفین بهداشت عمومی در چهارمحال و بختیاری

| منبع خبر : ایرنا
برچسب ها
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!